Telegraf - elektronický časopis Fakulty informatiky a managementu UHK

Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 10/2006, vyšlo 16.10.2006

Obsah čísla:

 1. Vítejte na FIM UHK

  Již se stalo dobrou tradicí uvítat studenty při vstupu do prvního ročníku FIM UHK na společné přednášce Vítejte na FIM. V letošním roce se přednáška konala dne 26.9.2006 v univerzitní AULE.

 2. Modrá fakulta - správná volba

  Pod tímto názvem se dne 10. 10. 2006 uskutečnilo setkání účastníků programu SOCRATES/ ERASMUS a výměnných pobytů na TCHAJ-WANU, kteří v akademickém roce 2005/06 absolvovali studijní stáže na zahraničních univerzitách, s nově vybranými studenty, kteří na tyto výměnné studijní pobyty teprve pojedou v letním semestru akademického roku 2006/07.

 3. Konference „Jazyky 2006“

  Ve středu 20.září 2006 se na Univerzitě Hradec Králové konala mezinárodní konference na téma Vědecký výzkum a výuka jazyků, jejímž pořadatelem byla Katedra aplikované lingvistiky Fakulty informatiky a managementu (FIM).

 4. Další partnerské univerzity na Tchaj-wanu

  Fakulta informatiky a managementu UHK spolupracuje již od roku 2003 s trojlístkem tchajwanských univerzit. Na Wenzao Ursuline College of Languages a National Sun Yat-Sen University v jihotchajwanském Kaohsiungu každoročně vyjíždí čtyři studenti naší fakulty a další čtveřice jezdí na pětiměsíční stáž na National Dong Hwa University, která sídlí na východním pobřeží ostrova ve městě Hualien.

 5. Letní kurz čínštiny na Tchaj-wanu

  Na základě nabídky tchaj-wanské I-Shou University se dva studenti naší univerzity bezplatně zúčastnili letního kurzu čínštiny na této škole, s níž FIM UHK plánuje v nejbližší době uzavřít smlouvy o vzájemné spolupráci.

 6. Sympozium v Tallinu

  Ve dnech 18.-22.9.2007 se v estonském Tallinnu konalo 35. sympozium  pořádané mezinárodní společností pro inženýrskou pedagogiku IGIP za spolupráce s dalšími organizacemi (SEFI, IEEE-ES, ASEE, AaeE, ASIBEI, ANFEI, COPEC and IFEES), a to na téma Engineering Education – The Priority for Global Development.

 7. Znáte Buddy System?

  S příchodem nového semestru se naše univerzita rozrostla nejen o studenty prvních ročníků, ale také o početnou skupinu studentů zahraničních. Nyní studuje na UHK okolo padesáti zahraničních studentů, převážně ze států evropské unie. Najdeme zde ale také studenty z Taiwanu nebo premiérově z Turecka či z Běloruska.

 8. Přijely studentky z Běloruska

  Fakulta informatiky a managementu uděluje každoročně dva stipendijní pobyty zahrnující veškeré výdaje spojené se studiem. Ke studentům z Iráku, Afghanistánu a Srí Lanky letos přibyly dvě studentky z Běloruska.

 9. Vyhlášení výsledků soutěže FOTO2006

  Na jaře tohoto roku měli studenti FIM UHK možnost zúčastnit se již druhého ročníku fotosoutěže vyhlášeného pod záštitou děkana FIM UHK docenta Hynka naším čtrnáctideníkem Telegraf.

 10. 15 mesiacov v Číne

  Na začiatok mi dovoľte aby som sa predstavil. Volám sa Peter Podstrelený a som študentom 5. ročníku Informačného managementu na FIMe. V máji 2005 som odcestoval na dlhých 15 mesiacov do Číny (naspäť som sa vrátil na začiatku tohto semestru – September 2006) a rád by som sa s vami podelil o niektoré zo svojich zážitkov a dojmov.

 11. Děkan přijal nové pedagogy

  Začátek nového akademického roku s sebou přenesl také změny v pedagogogickém sboru. Na katedru informatiky a kvantitativních metod přicházejí Ing. Filip Malý, Mgr. Iva Vojkůvková a Mgr. Jan Vaněk.

 12. Zveme vás...

  Nabízíme Vám některé z akcí tohoto měsíce pořádaných Fakultou informatiky a managementu UHK. Přijďte i Vy! 

 13. Zeměpiské úterky pokračují

  24. října od 17.25 do 19.00 hod. na B16 doc. Josef Zelenka představí své Toulky Venezuelou. 21. listopadu v témže čase  a na tomtéž místě s námi neobyčejný cestovatel  doc. Jiří Štyrský projede 3146 kilometrů exotickou Namibií. Těšíme se na Vaši účast!

 14. Volejbalový turnaj o pohár rektorky UHK

  Zveme Vás na X. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev vysokých škol o pohár rektorky UHK pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne studentstva.


 
redakční rada: Ing. Věra Palánová, doc. Ing. Václav Janeček, CSc.
© 2005 Fakulta informatiky a managementu