Telegraf - elektronický časopis Fakulty informatiky a managementu UHK

Telegraf

čtrnáctideník ze života Fakulty informatiky a managementu
číslo 13/2008, vyšlo 16.12.2008

Studentská organizace ESN Buddy System finančně podpoří Dětský domov Nechanice

K příležitosti letošní oslavy Mikuláše rozdali zástupci  studentské organizace ESN Buddy System působící při Univerzitě Hradec Králové mikulášskou nadílku dětem v Dětském domově v Nechanicích.

Později převzal ředitel domova také finanční obnos, který byl získán jako výtěžek  ze studentského večírku pořádaného právě touto organizací.

Padesátičlenná organizace ESN Buddy System se věnuje zahraničním studentům královehradecké univerzity. Účelem organizace je kromě pořádání výletů a večírků poskytování rad a pomoci se studiem a životem v Hradci Králové zahraničním studentům. Převážná část cizinců přijela do Hradce Králové v rámci studijnímu programu Socrates Erasmus. Z iniciativy této organizace byla 4. listopadu tohoto roku za podpory Univerzity Hradec Králové v Music Clubu Avion v Hradci Králové uspořádána Baby Balloon Party za účelem získat finanční příspěvek, který by pomohl zkvalitnit život dětí v dětském domově.

Pořádání večírků pro studenty patří k obvyklým aktivitám organizace. Jejich cílem je především setkání studentů z cizích zemí, vzájemné sblížení a snadnější sžití se s kolektivem zdejších studentů, což pro ně jako cizince bývá obtížné. Tentokrát se však jednalo o první večírek s dobročinným účelem. „Nechali jsme se inspirovat akcí obdobného sdružení studentů v Holandsku. Byl to z velké části pokus, ale nápad se ujal,“ popisuje prezidentka ESN Buddy Systemu Andrea Teichmannová.

V historii pořádání večírků pro zahraniční studenty přišel na Baby Baloon Party rekordní počet studentů. Finanční obnos byl získán z vybraného vstupného na akci a ze zvláštní aukce. Předmětem dražby byla hodinová schůzka s jednotlivými dobrovolníky z řad členů ESN Buddy Systemu i zahraničních studentů.  Tento zvláštní typ aukce se, zjevně pro svůj účel, setkal s úspěchem, a to především u zahraničních studentů. Jednotlivé částky se vyšplhaly až na 1200 Kč. Celkově se podařilo pro Dětský domov Nechanice nashromáždit částku 7500 Kč.

I samotné předání příspěvku mělo originální podobu. Členové ESN Buddy Systemu se spolu s vybranými zahraničními studenty letos 5. prosince převlékli za Mikuláše, čerty a anděly a předali dětem dárky v hodnotě 2500 Kč. Ředitel dětského domova Luboš Holeček ještě převzal 9. prosince na půdě univerzity šek v hodnotě 5000 Kč. Vedení dětského domova příspěvek vítá. „Pomoci si velmi vážíme a dar použijeme na zkvalitnění péče o děti," řekl ředitel za dětský domov.

Magdalena Karlová & Tomáš Juříček, ESN Buddy Systém UHK

 

 

Článek byl zobrazen 2498x.


 
redakční rada: Ing. Věra Palánová, doc. Ing. Václav Janeček, CSc.
© 2005 Fakulta informatiky a managementu